Sunday 20th October 2019,
Federatia Romana de Rugby

Circuitul Regional de Mini-rugby Transilvania Nord a continuat cu etapa a VII-a, de la Vadu Crisului

27 mai 2019 MINI-RUGBY

La Vadu Crisului (jud. Bihor) a avut loc sambata, 25 mai, penultima etapa a Campionatului Regional de mini-rugby Transilvania Nord, competitie ce a programat meciuri la toate cele patru categorii de varsta. Astfel,  la U8 s-a impus ACS Florin Popovici, la U10 – CSS Viitorul Cluj, la U12 – „U” Rugby Cluj Junior si la U14, rugby 7 – RC Ariesul Mihai Viteazu.

Ultima etapa a competitiei va avea loc pe 15 iunie, la Cluj Napoca.

Rezultatele meciurilor de la Vadu Crisului si clasamentul la zi, mai jos:

U8 – ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
2. SARACENS TIMISOARA
3. SPERANTA JUCU
4. CSS VIITORUL CLUJ

Rezultate meciuri:
Florin Popovici – CSS Viitorul 45-5
Saracens Timisoara – Speranta Jucu 15-50
CSS Viitorul – Speranta Jucu 10-15
Saracens Timisoara – Florin Popovici 5-20
Saracens Timisoara – CSS Viitorul Cluj 40-10
Speranta Jucu – Florin Popovici 15-50

Clasament etapă U8:
1. ACS ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 30 puncte
2. ACS SPERANTA JUCU 27 puncte
3. SARACENS TIMIȘOARA 24 puncte
4. CSS VIITORUL CLUJ NAPOCA 21 puncte

CLASAMENT dupa 7 etape:
1. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 201 puncte
2. ACS SPERANTA JUCU 159 puncte
3. CS SCM TIMISOARA 153 puncte
4. CSS VIITORUL CLUJ 45 puncte

U10 – ECHIPE PARTICIPANTE
1. CSS VIITORUL CLUJ
2. RC SOIMII TURDA
3. CSM BAIA MARE 4. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
5. CS SCM TIMISOARA
6. ACS SOIMII CAMPIA TURZII

Rezultate meciuri:
CSS Viitorul – Soimii Campia Turzii 30-5
Soimii Turda – SCM Timisoara 50-0
CSM Baia Mare – ACS Florin Popovici 15-5
Soimii Campia Turzii – ACS Florin Popovici 15-25
SCM Timisoara – CSM Baia Mare 15-35
CSS Viitorul – RC Soimii Turda 10-0
RC Soimii Turda – Soimii Campia Turzii 15-5
CSM Baia Mare – CSS Viitorul 0-20
ACS Florin Popovici – SCM Timisoara 40-10
Soimii Campia Turzii – SCM Timisoara 10-15
CSS Viitorul – ACS Florin Popovici 50-15
RC Soimii Turda – CSM Baia Mare 25-10
CSM Baia Mare – Soimii Campia Turzii 25-15
Florin Popovici – RC Soimii Turda 0-30
SCM Timisoara – CSS Viitorul Cluj 5-45

CLASAMENT ETAPA U10:
1. CSS VIITORUL CLUJ 30 puncte
2. RC SOIMII TURDA 27 puncte
3. CSM BAIA MARE 24 puncte
4. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 21 puncte
5. SARACENS TIMIȘOARA 18 puncte
6. ACS ȘOIMII CAMPIA TURZII 15 puncte

CLASAMENT dupa 7 etape:
1. CSS VIITORUL CLUJ 204 puncte
2. CS SOIMII TURDA 189 puncte
3. CSM BAIA MARE 162 puncte
4. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 129 puncte
5. CS SCM SARACENS TIMISOARA 113 puncte
6. SOIMII CAMPIA TURZII 90 puncte
7. CSM CAMPIA TURZII 75 puncte

U12 – ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS.FLORIN POPOVICI BAIA MARE
2. „U” RUGBY CLUJ JUNIOR
3. SARACENS TIMISOARA
4. CS.VADU CRIȘULUI
5. SPERANȚA JUCU

Rezultate meciuri:
U Rugby Cluj Junior – Speranta Jucu 20-0
Saracens Timisoara – CS Vadu Crisului 0-20
ACS Florin Popovici – U Rugby Cluj Junior 0-10
Speranta Jucu – Saracens Timisoara 15-5
CS Vadu Crisului – Speranta Jucu 10-5
Saracens Timisoara – Florin Popovici BM 0-25
U Rugby Cluj Junior – Saracens Timisoara 25-0
Florin Popovici BM – CS Vadu Crisului 10-5
CS Vadu Crisului – U Rugby Cluj Junior 0-20
Speranta Jucu – ACS Florin Popovici 5-10

Clasament etapa U12:
1. „U” RUGBY CLUJ JUNIOR 30 puncte
2. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 27 puncte
3. CS.VADU CRIȘULUI 24 puncte
4. ACS SPERANȚA JUCU 21 puncte
5. SARACENS TIMIȘOARA 18 puncte

CLASAMENT dupa 7 etape:
1. U” RUGBY CLUJ JUNIOR 201 puncte
2. ACS FLORIN POPOVICI 201 puncte
3. ACS SPERANTA JUCU 126 puncte
4. SARACEN TIMIȘOARA 123 puncte
5. CS VADU CRISULUI 114 puncte

U14 – ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS.FLORIN POPOVICI 7S
2. SARACENS TIMISOARA 7S
3. SPERANȚA JUCU 7S
4. RC ARIESUL MIAHAI VITEAZU R15
5. CSS VIITORUL CLUJ NAPOCA R15

R15
RC ARIESUL MIAHAI VITEAZU-CSS VIITORUL CLUJ NAPOCA 35-0

R7
1. SARACENS TIMISOARA – SPERANȚA JUCU 35-10
2. SPERANȚA JUCU- ACS.FLORIN POPOVICI 5-0
3. ACS.FLORIN POPOVCI- SARACENS TIMISOARA 0-5

Clasament etapă U14-R7
1. RC ARIESUL MIHAI VITEAZU 30 puncte
2. CSS VIITORUL CLUJ NAPOCA 27 puncte

CLASAMENT U14 R15 dupa 7 etape:
1. RC ARIESUL MIHAI VITEAZU 174 puncte
2. CSS VIITORUL CLUJ NAPOCA 168 puncte

466 total views, 3 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response