Friday 08th November 2019,
Federatia Romana de Rugby

Soimii Bucuresti la U8 si U12 si CSS Viitorul Cluj la U10, castigatoarele Trofeului Dobrogea la mini-rugby

24 iunie 2019 MINI-RUGBY

Sambata si duminica, 22 si 23 iunie, la Constanta,  pe stadionul Constructorul Cleopatra a avut loc prima etapa a Campionatului National de MiniRugby 2019, „Trofeul Dobrogea”.  In urma celor doua zile de competitie, castigatoarele etapei au fost la U8 si la U12, Soimii Bucuresti, iar la U10 – CSS Viitorul Cluj. Premierea echipelor a fost facuta de Stejarul Ionel Badiu.

Urmatoarea etapa, a doua, va avea loc la Cristian (jud. Brasov), intre 5-7 iulie.

COPII “U”8 (2011-2012)

GRUPA A
1. SOIMII BUCURESTI
2. FLORIN POPOVICI BAIA MARE
3. VICTORIA CUMPANA

Grupa B
1. CSM Suceava
2. WARRIORS TIMISOARA
3. SPERANTA JUCU

PROGRAMUL JOCURILOR
SAMBATA 22 IUNIE 2019
FLORIN POPOVICI – VICTORIA CUMPANA 0-5 N
WARRIORS TIMISOARA – SPERANTA JUCU 20-30
SOIMII BUC. – FLORIN POPOVICI BAIA MARE 40-15
CSM SUCEAVA – WARRIORS TIMISOARA 40-5
VICTORIA CUMPANA – SOIMII BUCURESTI 5-35
SPERANTA JUCU – CSM SUCEAVA 10-20

CLASAMENT Grupe
GRUPA A
1. SOIMII BUCURESTI 6p
2. VICTORIA CUMPANA 4p
3. FLORIN POPOVICI 1p

GRUPA B
1. CSM SUCEAVA 6p
2. SPERANTA JUCU 4p
3. WARRIORS TIMISOARA 2p

DUMINICA 23 IUNIE 2019
SEMIFINALE
SOIMII BUCURESTI – SPERANTA JUCU 25-0
VICTORIA CUMPANA – CSM SUCEAVA 5-0

Locurile 5-6
ACS FLORIN POPOVICI – ACS WARRIORS TIMISOARA 0-5

Locurile 3-4
ACS SPERANTA JUCU – CSM SUCEAVA 5-15

FINALA Locurile 1-2
ACS SOIMII BUCURESTI – CS VICTORIA CUMPANA 35-0

CLASAMENT FINAL
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. CS VICTORIA CUMPANA
3. CSM SUCEAVA
4. ACS SPERANTA JUCU
5. ACS WARRIORS TIMISOARA
6. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE

 

COPII “U”10 (2009-2010)
GRUPA A
1 SOIMII BUCURSTI
2 SPERANTA JUCU
3 RC CRISTIAN

GRUPA B
1 VIITORUL CLUJ
2 GLORIA BUZAU
3 VICTORIACUMPANA

GRUPA C
1 CSO OVIDIU
2 UNIREA IASI
3 SOIMII TURDA

GRUPA D
1 RUGBY SACELE
2 Sc. BANESTI SUCEAVA
3 CSR CSM SIBIU

PROGRAMUL JOCURILOR
SAMBATA 22 IUNIE 2019
SPERANTA JUCU – RC CRISTIAN 0-25
GLORIA BUZAU – VICTORIA CUMPANA 0-5 N
UNIREA IASI – SOIMII TURDA 0-15
Sc. BANESTI SUCEAVA – CSR CSM SIBIU 5-15
SOIMII BUCURESTI – SPERANTA JUCU 40-5
VIITORUL CLUJ – GLORIA BUZAU 5-0 N
CSO OVIDIU – UNIREA IASI 45-15
RUGBY SACELE – SCOALA BANESTI 5-0
RC CRISTIAN – SOIMII BUCURESTI 0-20
VICTORIA CUMPANA – VIITORUL CLUJ 0-50
SOIMII TURDA – CSO OVIDIU 5-5
CSR CSM SIBIU – RUGBY SACELE 10-0

CLASAMENT
GRUPA A
1 SOIMII BUC. 6p
2 RC CRISTIAN 4p
3 SPERANTA JUCU 2p

GRUPA B
1 VIITORUL CLUJ 6p
2 VICTORIA CUMPANA 4p
3 GORIA BUZAU 0p

GRUPA C
1 CSO OVIDIU 5p(+30)
2 SOIMII TURDA 5p(+20)
3 UNIREA IASI 2p

GRUPA D
CSR CSM SIBIU 6p
RUGBY SACELE 4p
Sc. BANESTI SUCEAVA 2p

DUMINICA 23 IUNIE 2019
SEMIFINALE
SPERANTA JUCU – SCOALA BANESTI 40-30
GLORIA BUZAU – UNIREA IASI 0-5
RC CRISTIAN – RUGBY SACELE 15-0
VICTORIA CUMPANA – SOIMII TURDA 0-50
SOIMII BUCURESTI – CSR CSM SIBIU 20-5
VIITORUL CLUJ – CSO OVIDIU 10-0

FINALE
Locurile 11-12
SCOALA BANESTI – SCM GLORIA BUZAU

Locurile 9-10 5-0
ACS SPERANTA JUCU – CSS UNIREA IASI 5-30

Locurile 7-8
CS RUGBY SACELE – CS VICTORIA CUMPANA 5-10

Locurile 5-6
ARC CRISTIAN – RC SOIMII TURDA 0-20

Locurile 3-4
CSR CSM SIBIU – CSO OVIDIU 5-20

FINALA Locurile 1-2
ACS SOIMII BUCURESTI – CSS VIITORUL CLUJ 0-10

CLASAMENT FINAL
1. CSS VIITORUL CLUJ
2. ACS SOIMII BUCURESTI
3. CSO OVIDIU
4. CSR CSM SIBIU
5. RC SOIMII TURDA
6. ARC CRISTIAN
7. CS VICTORIA CUMPANA
8. CS RUGBY SACELE
9. CSS UNIREA IASI
10. ACS SPERANTA JUCU
11. SCOALA BANESTI

COPII “U”12 (2007-2008)
GRUPA A
1 SOIMII BUCURESTI
2 CSM SUCEAVA
3 RUGBY CLUJ JUNIOR

GRUPA B
1 RC CRISTIAN
2 UNIREA IASI
3 SPERANTA JUCU

GRUPA C
1 CSS BARLAD I
2 AURORA BAICOI
3 RUGBY SACELE

GRUPA D
1 TIMISOARA
2 PANTELIMON
3 CSS BARLAD II

PROGRAMUL JOCURILOR
SAMBATA 22 IUNIE 2019
CSM SUCEAVA – RUGBY CLUJ JUNIOR 0-5 N
UNIREA IASI – SPERANTA JUCU 60-0
AURORA BAICOI – RUGBY SACELE 0-5 N
VIITORUL PANTELIMON – CSS BARLAD II 50-0
SOIMII BUC – CSM SUCEAVA 25-10
RC CRISTIAN – UNIREA IASI 0-10
CSS BARLAD I – AURORA BAICOI 5-0 N
WARRIORS TIMISOARA – VIITORUL PANTELIMON 5-40
RUGBY CLUJ JUNIOR – SOIMII BUCURESTI 0-20
SPERANTA JUCU – RC CRISTIAN 25-15
RUGBY SACELE – CSS BARLAD I 0-0
CSS BARLAD II – WARRIORS TIMISOARA 0-45

CLASAMENT
GRUPA A
1 SOIMII BUC. 6p
2 RUGBY CLUJ Jr. 4p
3 CSM SUCEAVA 1p

GRUPA B
UNIREA IASI 6p
SPERANTA JUCU 4p
RC CRISTIAN 2p

GRUPA C
1 RUGBY SACE 5p
2 CSS BARLAD I 5p
3 AURORA BAICOI 0p

GRUPA D
1 VIITORUL PANTELIMON 6p
2 WARRIORS TIMISOARA 4p
3 CSS BARLAD II 2p

DUMINICA 23 IUNIE 2019
SEMIFINALE
CSM SUCEAVA – CSS BARLAD II 25-0
RC CRISTIAN – AURORA BAICOI 5-0
RUGBY CLUJ JUNIOR – WARRIORS TIMISOARA 10-0
SPERANTA JUCU – CSS BARLAD I 0-20
SOIMII BUCURESTI – VIITORUL PANTELIMON 5-0
CSS UNIREA IASI – RUGBY SACELE 15-0

FINALE
Locurile 11-12
CSS BARLAD II – CS AURORA BAICOI 5-0

Locurile 9-10
CSM SUCEAVA – RC CRISTIAN 35-0

Locurile 7-8
ACS WARRIORS TIMISOARA – ACS SPERANTA JUCU 25-0

Locurile 5-6
ACS RUGBY CLUJ JUNIOR – CSS BARLAD I 30-0

Locurile 3-4
ACSO VIITORUL PANTELIMON – CS RUGBY SACELE 40-0

FINALA Locurile 1-2
ACS SOIMII BUCURESTI – CSS UNIREA IASI 20-0

CLASAMENT FINAL
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. CSS UNIREA IASI
3. ACSO VIITORUL PANTELIMON
4. CS RUGBY SACELE
5. ACS RUGBY CLUJ JUNIOR
6. CSS BARLAD I
7. ACS WARRIORS TIMISOARA
8. ACS SPERANTA JUCU
9. CSM SUCEAVA
10. ARC CRISTIAN
11. CSS BARLAD II

470 total views, 6 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response