Wednesday 17th July 2019,
Federatia Romana de Rugby

ACS Soimii Bucuresti, CSO Ovidiu si ACSOV Pantelimon – castigatoarele „Trofeului Muntenia”, din cadrul Campionatului National de MiniRugby 2019

8 iulie 2019 MINI-RUGBY

Sambata si duminica, pe 6 si 7 iulie, la Cristian (judetul Brasov) a avut loc etapa a doua a Campionatului National de MiniRugby 2019, ce a pus in joc „Trofeul Muntenia”. In urma meciurilor disputate, castigatoare la categoria de varsta U8 a fost echipa ACS Soimii Bucuresti, la U10 – CSO Ovidiu si la U12 – ACSOV Pantelimon.

Urmatoarea etapa, a treia va avea loc intre 26-28 iulie la Cluj-Napoca si va pune in joc „Trofeul Transilvania”.

Rezultatele si clasamentele la cele trei categorii de varsta, aici:

COPII “U”8 (2011-2012)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. CS VICTORIA CUMPANA
3. CSM SUCEAVA
4. ACS WARRIORS TIMISOARA
5. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE

Rezultatele jocurilor, sambata 7 iulie 2019
CS VICTORIA CUMPANA – ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 10 – 35
CSM SUCEAVA – ACS WARRIORS TIMISOARA 60 – 10
ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE – CSM SUCEAVA 30 – 35
ACS SOIMII BUCURESTI – CS VICTORIA CUMPANA 35 – 5
CSM SUCEAVA – ACS SOIMII BUCURESTI 10 – 40

Rezultate, duminica 8 iulie 2019
ACS WARRIORS TIMISOARA – ACSFLORIN POPOVICI BAIA MARE 15 – 55
ACS SOIMII BUCURESTI – ACS WARRIORS TIMISOARA 70 – 0
CS VICTORIA CUMPANA – CSM SUCEAVA 20 – 35
ACS WARRIORS TIMISOARA – CS VICTORIA CUMPANA 20 – 25
ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE – ACS SOIMII BUCURESTI 15 – 35

CLASAMENT
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. CSM SUCEAVA
3. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
4. CS VICTORIA CUMPANA
5. ACS WARRIORS TIMISOARA

COPII “U”10 (2009-2010)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. CS VIITORUL CLUJ
2. ACS SOIMII BUCURESTI
3. CSO OVIDIU
4. CSR CSM SIBIU
5. RC SOIMII TURDA
6. ARC CRISTIAN
7. CS VICTORIA CUMPANA
8. CS RUGBY SACELE
9. CS SOIMII CAMPIA TURZII
10. CSS BARLAD

GRUPA A
CS VIITORUL CLUJ
ARC CRISTIAN
CS VICTORIA CUMPANA

GRUPA B
ACS SOIMII BUCURESTI
RC SOIMII TURDA
CS RUGBY SACELE

GRUPA C
CSO OVIDIU
CSR CSM SIBIU
CS SOIMII CAMPIA TURZII
CSS BARLAD

Rezultatele meciurilor de sambata, 7 iulie:
ARC CRISTIAN – CS VICTORIA CUMPANA 30 – 5
RC SOIMII TURDA – CS RUGBY SACELE 30 – 0
CSO OVIDIU – CSS BARLAD 35 – 10
CSR CSM SIBIU – CS SOIMII CAMPIA TURZII 35 – 0
CS VIITORUL CLUJ – ARC CRISTIAN 30 – 0
ACS SOIMII BUCURESTI – RC SOIMII TURDA 20 – 5
CSS BARLAD – CS SOIMII CAMPIA TURZII 50 – 0
CSO OVIDIU – CSR CSM SIBIU 25 – 0
CS VICTORIA CUMPANA – CS VIITORUL CLUJ 5 – 60
CS RUGBY SACELE – ACS SOIMII BUCURESTI 0 – 35
CSR CSM SIBIU – CSS BARLAD 5 – 15
CS SOIMII CAMPIA TURZII – CSO OVIDIU 5 – 50

GRUPA A
CS VIITORUL CLUJ 6p
ARC CRISTIAN 4 p
CS VICTORIA CUMPANA 2p

GRUPA B
ACS SOIMII BUCURESTI 6p
RC SOIMII TURDA 4p
CS RUGBY SACELE 2p

GRUPA C
CSO OVIDIU 9p
CSR CSM SIBIU
CS SOIMII CAMPIA TURZII 7p
CSS BARLAD 5p

Rezultatele meciurilor de duminica, 7 iulie:
LOCURILE 7 – 10
CS VICTORIA CUMPANA – CS SOIMII CAMPIA TURZII 25 – 0
CS RUGBY SACELE – CSR CSM SIBIU 0 – 25

LOCURILE 4 – 6
RC SOIMII TURDA – CSS BARLAD 10 – 0

LOCURILE 1 – 3
ACS SOIMII BUCURESTI – CSO OVIDIU 5 – 5

LOCURILE 9 – 10
CS SOIMII CAMPIA TURZII – CS RUGBY SACELE 0 – 45

LOCURILE 4 – 6
ARC CRISTIAN – RC SOIMII TURDA 0 – 20

LOCURILE 1 – 3
CS VIITORUL CLUJ – ACS SOIMII BUCURESTI 10 – 0

LOCURILE 7 – 8
CS VICTORIA CUMPANA – CSR CSM SIBIU 10 – 30

LOCURILE 4 – 6
CSS BARLAD – ARC CRISTIAN 10 – 0

LOCURILE 1 – 3
CSO OVIDIU – CS VIITORUL CLUJ 5 – 0

CLASAMENT FINAL
1. CSO OVIDIU
2. CS VIITORUL CLUJ
3. ACS SOIMII BUCURESTI
4. RC SOIMII TURDA
5. CSS BARLAD
6. ARC CRISTIAN
7. CSR CSM SIBIU
8. CS VICTORIA CUMPANA
9. CS RUGBY SACELE
10. CS SOIMII CAMPIA TURZII

 

COPII “U”12 (2007-2008)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. ACSO VIITORUL PANTELIMON
3. CS RUGBY SACELE
4. RUGBY CLUJ JUNIOR
5. CSS BARLAD
6. ACS WARRIORS TIMISOARA
7. ARC CRISTIAN
8. CS AURORA BAICOI

GRUPA A
ACS SOIMII BUCURESTI
RUGBY CLUJ JUNIOR
CSS BARLAD
CS AURORA BAICOI

GRUPA B
ACSO VIITORUL PANTELIMON
CS RUGBY SACELE
ACS WARRIOS TIMISOARA
ARC CRISTIAN

Rezultatele meciurilor de sambata, 6 iulie:
ACS SOIMII BUCURESTI – CS AURORA BAICOI 20 – 0
ACSO VIITORUL PANTELIMON – ARC CRISTIAN 30 – 5
RUGBY CLUJ JUNIOR – CSS BARLAD 10 – 10
CS RUGBY SACELE – ACS WARRIORS TIMISOARA 0 – 15
CS AURORA BAICOI – CSS BARLAD 15 – 25
ARC CRISTIAN – ACS WARRIORS TIMISOARA 15 – 25
ACS SOIMII BUCURESTI – RUGBY CLUJ JUNIOR 30 – 5
ACSO VIITORUL PANTELIMON – CS RUGBY SACELE 60 – 0

Rezultatele meciurilor de duminica, 7 iulie:
RUGBY CLUJ JUNIOR – CS AURORA BAICOI 40 – 0
CS RUGBY SACELE – ARC CRISTIAN 10 – 10
CSS BARLAD – ACS SOIMII BUCURESTI 5 – 25
ACS WARRIORS TIMISOARA – ACSO VIITORUL PANTELIMON 0 – 50

CLASAMENT
GRUPA A
1. ACS SOIMII BUCURESTI 9p
2. RUGBY CLUJ JUNIOR 6p
3. CSS BARLAD 6p
4. CS AURORA BAICOI 3p

GRUPA B
1. ACSO VIITORUL PANTELIMON 9p
2. ACS WARRIOS TIMISOARA 7p
3. ARC CRISTIAN 4p
4. CS RUGBY SACELE 4p

FINALELE
LOCURILE 7 – 8
CS AURORA BAICOI – CS RUGBY SACELE 5 – 25

LOCURILE 5 – 6
CSS BARLAD – ARC CRISTIAN 10 – 5

LOCURILE 3 – 4
RUGBY CLUJ JUNIOR – ACS WARRIORS TIMISOARA 20 – 5

FINALA LOCURILE 1 – 2
ACS SOIMII BUCURESTI – ACSO VIITORUL PANTELIMON 5 – 20

CLASAMENT FINAL
1. ACSO VIITORUL PANTELIMON
2. ACS SOIMII BUCURESTI
3. RUGBY CLUJ JUNIOR
4. ACS WARRIORS TIMISOARA
5. CSS BARLAD
6. ARC CRISTIAN
7. CS RUGBY SACELE
8. CS AURORA BAICOI

323 total views, 15 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response