Friday 16th August 2019,
Federatia Romana de Rugby

Campionatul National de MiniRugby programeaza in acest weekend la Barlad etapa a IV-a, „Trofeul Moldova”

9 august 2019 INTERN

In acest weekend, la Barlad, pe Stadionul Municipal, are loc etapa a IV-a a Campionatului National de MiniRugby 2019, etapa ce pune in joc „Trofeul Moldova”. Competitia programeaza meciuri la toate cele trei categorii de varsta, U8, U10 si U12. La etapa precedenta disputata la Cluj, pe 27 si 28 iulie, la U8 s-a impus echipa ACS Soimii Bucuresti, urmata pe podium de CSM Suceava si ACS Florin Popovici Baia Mare, la U10 s-a impus echipa CS Viitorul Cluj, urmata de CSO Ovidiu si ACS Soimii Bucuresti, iar la U12, pe primul loc a fost ACS Soimii Bucuresti, urmata de ACSO Viitorul Pantelimon.

 

COPII “U”8 (2011-2012)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. CSM SUCEAVA
3. CS VICTORIA CUMPANA
4. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
5. ACS WARRIORS TIMISOARA
6. CSS BARLAD

GRUPA A
ACS SOIMII BUCURESTI
ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
ACS WARRIORS TIMISOARA

GRUPA B
CSM SUCEAVA
CS VICTORIA CUMPANA
CSS BARLAD

Programul jocurilor de sambata:
10:00 ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE – ACS WARRIORS TIMISOARA
10:20 CS VICTORIA CUMPANA – CSS BARLAD
10:40 ACS SOIMII BUCURESTI – ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
11:00 CSM SUCEAVA – CS VICTORIA CUMPANA
11:20 ACS WARRIORS TIMISOARA – ACS SOIMII BUCURESTI
11:40 CSS BARLAD – CSM SUCEAVA

 

COPII “U”10 (2009-2010)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. CS VIITORUL CLUJ
2. CSO OVIDIU
3. ACS SOIMII BUCURESTI
4. RC SOIMII TURDA
5. CSR CSM SIBIU
6. CS VICTORIA CUMPANA
7. CSS BARLAD
8. CSS UNIREA IASI
9. CSM SUCEAVA

GRUPA A
CS VIITORUL CLUJ
CS VICTORIA CUMPANA
CSS BARLAD

GRUPA B
CSO OVIDIU
CSR CSM SIBIU
CSS UNIREA IASI

GRUPA C
ACS SOIMII BUCURESTI
RC SOIMII TURDA
CSM SUCEAVA

Programul jocurilor de sambata:
10:00 CS VICTORIA CUMPANA – CSS BARLAD
10:00 CSR CSM SIBIU – CSS UNIREA IASI
10:00 RC SOIMII CAMPIA TURZII – CSM SUCEAVA
10:30 CS VIITORUL CLUJ – CS VICTORIA CUMPANA
10:30 CSO OVIDIU – CSR CSM SIBIU
10:30 ACS SOIMII BUCURESTI – RC SOIMII TURDA
10:45 CSS BARLAD – CS VIITORUL CLUJ
10:45 CSS UNIREA IASI – CSO OVIDIU
10:45 CSM SUCEAVA – ACS SOIMII BUCURESTI

COPII “U”12 (2007-2008)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. ACSO VIITORUL PANTELIMON
3. RUGBY CLUJ JUNIOR
4. ACS WARRIORS TIMISOARA
5. CS RUGBY SACELE
6. CSS BARLAD
7. ARC CRISTIAN
8. CSS UNIREA IASI
9. CSM SUCEAVA

GRUPA A
ACS SOIMII BUCURESTI
CSS BARLAD
ARC CRISTIAN

GRUPA B
ACSOV PANTELIMON
CS RUGBY SACELE
CSS UNIREA IASI

GRUPA C
RUGBY CLUJ JUNIOR
WARRIORS TIMISOARA
CSM SUCEAVA

Programul jocurilor de sambata:
10:00 CSS BARLAD – ARC CRISTIAN
10:00 CS RUGBY SACELE – CSS UNIREA IASI
10:00 ACS WARRIORS TIMISOARA – CSM SUCEAVA
10:40 ACS SOIMII BUCURESTI – CSS BARLAD
10:40 ACSO VIITORUL PANTELIMON – CS RUGBY SACELE
10:40 RUGBY CLUJ JUNIOR – ACS WARRIORS TIMISOARA
11:20 ARC CRISTIAN – ACS SOIMII BUCURESTI
11:20 CSS UNIREA IASI – ACSO VIITORUL PANTELIMON
11:20 CSM SUCEAVA – RUGBY CLUJ JUNIOR

243 total views, 3 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

1 Comment

  1. alin 9 august 2019 at 12:50

    Si locul III la U12 ?

Leave A Response