Friday 16th August 2019,
Federatia Romana de Rugby

Echipa ACS Soimii Bucuresti a dominat „Trofeul Moldova” din cadrul Campionatului National de MiniRugby

12 august 2019 MINI-RUGBY

Sambata si duminica, 11 si 12 august, la Barlad, pe Stadionul Municipal, a avut loc „Trofeul Moldova”, contand pentru etapa a IV-a a Campionatului National de MiniRugby. In urma meciurilor disputate, echipa ACS Soimii Bucuresti s-a impus la toate cele trei categorii de varsta ale competitiei U8, U10 si U12.

Urmatoarea etapa a competitiei, „Trofeul FRR”, va avea loc la Bucuresti, intre 31 august – 1 septembrie.

Rezultatele si clasamentele „Trofeului Moldova”:

COPII “U”8 (2011-2012)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. CSM SUCEAVA
3. CS VICTORIA CUMPANA
4. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
5. ACS WARRIORS TIMISOARA
6. CSS BARLAD

GRUPA A
ACS SOIMII BUCURESTI
ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
ACS WARRIORS TIMISOARA

GRUPA B
CSM SUCEAVA
CS VICTORIA CUMPANA
CSS BARLAD

Rezultatele meciurilor de sambata:
ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE – ACS WARRIORS TIMISOARA 50-5
CS VICTORIA CUMPANA – CSS BARLAD 5-0
ACS SOIMII BUCURESTI – ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 10-15
CSM SUCEAVA – CS VICTORIA CUMPANA 30-5
ACS WARRIORS TIMISOARA – ACS SOIMII BUCURESTI 20-45
CSS BARLAD – CSM SUCEAVA 0-5

CLASAMENT
GRUPA A
ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 6p
ACS SOIMII BUCURESTI 4p
ACS WARRIORS TIMISOARA 2p

GRUPA B
CSM SUCEAVA 6p
CS VICTORIA CUMPANA 4p
CSS BARLAD 2p

 

Rezultatele meciurilor de duminica:
SEMIFINALE
ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE – CS VICTORIA CUMPANA 35-10
CSM SUCEAVA – ACS SOIMII BUCURESTI 5-30

FINALE
LOCURILE 5-6
ACS WARRIORS TIMISOARA – CSS BARLAD 5-0

LOCURILE 3-4
CS VICTORIA CUMPANA – CSM SUCEAVA 5-35

LOCURILE 1-2
ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE – ACS SOIMII BUCURESTI 25-30

CLASAMENT
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
3. CSM SUCEAVA
4. CS VICTORIA CUMPANA
5. ACS WARRIORS TIMISOARA
6. CSS BARLAD

COPII “U”10 (2009-2010)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. CS VIITORUL CLUJ
2. CSO OVIDIU
3. ACS SOIMII BUCURESTI
4. RC SOIMII TURDA
5. CSR CSM SIBIU
6. CS VICTORIA CUMPANA
7. CSS BARLAD
8. CSS UNIREA IASI
9. CSM SUCEAVA

GRUPA A
CS VIITORUL CLUJ
CS VICTORIA CUMPANA
CSS BARLAD

GRUPA B
CSO OVIDIU
CSR CSM SIBIU
CSS UNIREA IASI

GRUPA C
ACS SOIMII BUCURESTI
RC SOIMII TURDA
CSM SUCEAVA

Rezultatele meciurilor de sambata:
CS VICTORIA CUMPANA – CSS BARLAD 0-20
CSR CSM SIBIU – CSS UNIREA IASI 5-15
RC SOIMII TURDA – CSM SUCEAVA 5-0
CS VIITORUL CLUJ – CS VICTORIA CUMPANA 35-5
CSO OVIDIU – CSR CSM SIBIU 45-5
ACS SOIMII BUCURESTI – RC SOIMII TURDA 55-0
CSS BARLAD – CS VIITORUL CLUJ 0-15
CSS UNIREA IASI – CSO OVIDIU 0-20
CSM SUCEAVA – ACS SOIMII BUCURESTI 0-45

Clasamente:
GRUPA A
CS VIITORUL CLUJ 6p
CSS BARLAD 4p
CS VICTORIA CUMPANA 2p

GRUPA B
CSO OVIDIU 6p
CSS UNIREA IASI 4p
CSR CSM SIBIU 2p

GRUPA C
ACS SOIMII BUCURESTI 6p
RC SOIMII TURDA 4p
CSM SUCEAVA 2p

Rezulatele meciurilor de duminica:
JOCURI FINALE
LOCURILE 7-9
CSR CSM SIBIU – CSM SUCEAVA 30-0
CS VICTORIA CUMPANA – CSR CSM SIBIU 25-25
CSM SUCEAVA – CS VICTORIA CUMPANA 0-5

LOCURILE 4-6
CSS UNIREA IASI – RC SOIMII TURDA 5-20
CSS BARLAD – CSS UNIREA IASI 10-5
RC SOIMII TURDA – CSS BARLAD 15-5

LOCURILE 1-3
CSO OVIDIU – ACS SOIMII BUCURESTI 5-0
CS VIITORUL CLUJ – CSO OVIDIU 15-10
ACS SOIMII BUCURESTI – CS VIITORUL CLUJ 35-0

CLASAMENT FINAL
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. CSO OVIDIU
3. CS VIITORUL CLUJ
4. RC SOIMII TURDA
5. CSS BARLAD
6. CSS UNIREA IASI
7. CSR CSM SIBIU
8. CS VICTORIA CUMPANA
9. CSM SUCEAVA

COPII “U”12 (2007-2008)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. ACSO VIITORUL PANTELIMON
3. RUGBY CLUJ JUNIOR
4. ACS WARRIORS TIMISOARA
5. CS RUGBY SACELE
6. CSS BARLAD
7. ARC CRISTIAN
8. CSS UNIREA IASI
9. CSM SUCEAVA

GRUPA A
ACS SOIMII BUCURESTI
CSS BARLAD
ARC CRISTIAN

GRUPA B
ACSOV PANTELIMON
CS RUGBY SACELE
CSS UNIREA IASI

GRUPA C
RUGBY CLUJ JUNIOR
WARRIORS TIMISOARA
CSM SUCEAVA

Rezultatele meciurilor de sambata:
CSS BARLAD – ARC CRISTIAN 25-0
CS RUGBY SACELE – CSS UNIREA IASI 0-25
ACS WARRIORS TIMISOARA – CSM SUCEAVA 15-25
ACS SOIMII BUCURESTI – CSS BARLAD 25-15
ACSO VIITORUL PANTELIMON – CS RUGBY SACELE 45-0
RUGBY CLUJ JUNIOR – ACS WARRIORS TIMISOARA 35-10
ARC CRISTIAN – ACS SOIMII BUCURESTI 0-20
CSS UNIREA IASI – ACSO VIITORUL PANTELIMON 10-50
CSM SUCEAVA – RUGBY CLUJ JUNIOR 35-20

Clasamente:
GRUPA A
ACS SOIMII BUCURESTI 6p
CSS BARLAD 4p
ARC CRISTIAN 2p

GRUPA B
ACSOV PANTELIMON 6p
CSS UNIREA IASI 4p
CS RUGBY SACELE 2p

GRUPA C
CSM SUCEAVA 6p
RUGBY CLUJ JUNIOR 4p
WARRIORS TIMISOARA 2p

Rezultatele jocurilor de duminica:
JOCURI FINALE

LOCURILE 7-9
CS RUGBY SACELE – ACS WARRIORS TIMISOARA 0-10
ARC CRISTIAN – CS RUGBY SACELE 5-0
ACS WARRIORS TIMISOARA – ARC CRISTIAN 10-10

LOCURILE 4-6
CSS UNIREA IASI – RUGBY CLUJ JUNIOR 10-5
CSS BARLAD – CSS UNIREA IASI 40-5
RUGBY CLUJ JUNIOR – CSS BARLAD 15-15

LOCURILE 1-3
ACSO VIITORUL PANTELIMON – CSM SUCEAVA 25-5
ACS SOIMII BUCURESTI – ACSO VIITORUL PANTELIMON 15-5
CSM SUCEAVA – ACS SOIMII BUCURESTI 0-15

 

CLASAMENT FINAL
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. ACSO VIITORUL PANTELIMON
3. CSM SUCEAVA
4. CSS BARLAD
5. CSS UNIREA IASI
6. RUGBY CLUJ JUNIOR
7. ACS WARRIORS TIMISOARA
8. ARC CRISTIAN
9. CS RUGBY SACELE

FOTO: Rugby Soimii Bucuresti

150 total views, 6 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response