Wednesday 13th November 2019,
Federatia Romana de Rugby

In acest weekend, la Bucuresti, va avea loc ultima etapa a Campionatului National de Mini-Rugby, Trofeul FRR

29 august 2019 MINI-RUGBY

Sambata, 31 august si duminica, 1 septembrie, va avea loc la Bucuresti, pe Stadionul Parcul Copilului, ultima etapa a Campionatului National de Mini-rugby, ce va pune in joc Trofeul FRR. Meciurile vor incepe la ora 10:00, la finalul celor doua zile de competitie, urmand sa fie desemnata si campioana nationala la cele trei categorii de varsta, ceremonia fiind programata duminica, 1 septembrie, ora 13:00.

In cadrul etapei vor avea loc meciuri la categoriile de varsta U8, U10 si U12.

Programul celor doua zile de competitie:

COPII “U”8 (2011-2012)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. CSM SUCEAVA
3. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
4. CS VICTORIA CUMPANA
5. ACS WARRIORS TIMISOARA
6. RC GRIVITA
7. ACS SOIMII BUCURESTI II

Grupa A:
ACS Soimii Bucuresti
CS Victoria Cumpana
ACS Warriors Timisoara

Grupa B:
CSM Suceava
ACS Florin Popovici Baia Mare
RC Grivita
ACS Soimii Bucuresti II

PROGRAMUL JOCURILOR
TERENUL CENTRAL
SAMBATA 31 AUGUST 2019
10:00 CSM SUCEAVA – ACS SOIMII BUCURESTI II
10:15 ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE – RC GRIVITA
10:30 CS VICTORIA CUMPANA – ACS WARRIORS TIMISOARA
10:45 ACS SOIMII BUCURESTI II – RC GRIVITA
11:00 CSM SUCEAVA – ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
11:15 ACS SOIMII BUCURESTI – CS VICTORIA CUMPANA
11:30 ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE – ACS SOIMII BUCURESTI II
11:45 RC GRIVITA – CSM SUCEAVA
12:00 ACS WARRIORS TIMISOARA – ACS SOIMII BUCURESTI

Programul jocurilor
DUMINICA 01 SEPTEMBRIE 2019
LOCURILE 7 – 9
10:00 LOCUL 3 GRUPA B – LOCUL 4 GRUPA B

SEMIFINALA 1
10:15 M1 LOCUL 1 GRUPA A – LOCUL 2 GRUPA B

LOCURILE 7 – 9
10:30 M1 LOCUL 3 GRUPA A – LOCUL 3 GRUPA B

SEMIFINALA 2
10:45 M2 LOCUL 1 GRUPA B – LOCUL 2 GRUPA A

LOCURILE 7 – 9
11:00 LOCUL 4 GRUPA B – LOCUL 3 GRUPA A

11:15 LOCURILE 3 – 4
PIERZATOAREA M1 – PIERZATOAREA M2

11:30 LOCURILE 1 – 2
CASTIGATOAREA M1 – CASTIGATOAREA M2

 

COPII “U”10 (2009-2010)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. CS VIITORUL CLUJ
2. CSO OVIDIU
3. ACS SOIMII BUCURESTI
4. RC SOIMII TURDA
5. CSR CSM SIBIU
6. CS VICTORIA CUMPANA
7. CSS UNIREA IASI
8. CS SOIMII CAMPIA TURZII
9. RC GRIVITA

Grupa A:
CS Viitorul Cluj
CS Victoria Cumpana
CSS Unirea Iasi

Grupa B:
CSO Ovidiu
CSR CSM Sibiu
CS Soimii Campia Turzii

Grupa C:
ACS Soimii Bucuresti
RC Soimii Turda
RC Grivita

PROGRAMUL JOCURILOR
TERENUL CENTRAL
SAMBATA 31 AUGUST 2019
10:00 CS VICTORIA CUMPANA – CSS UNIREA IASI
10:00 CSR CSM SIBIU – CS SOIMII CAMPIA TURZII
10:00 RC SOIMII TURDA – RC GRIVITA
10:30 CS VIITORUL CLUJ – CS VICTORIA CUMPANA
10:30 CSO OVIDIU – CSR CSM SIBIU
10:30 ACS SOIMII BUCURESTI – RC SOIMII TURDA
11:00 CSS UNIREA IASI – CS VIITORUL CLUJ
11:00 CS SOIMII CAMPIA TURZII – CSO OVIDIU
11:00 RC GRIVITA – ACS SOIMII BUCURESTI

Programul meciurilor:
DUMINICA 01 SEPTEMBRIE 2019

JOCURI FINALE

10:00 LOCURILE 7-9
LOCUL 3 GRUPA B – LOCUL 3 GRUPA C

10:00 LOCURILE 4-6
LOCUL 2 GRUPA B – LOCUL 2 GRUPA C

10:00 LOCURILE 1-3
LOCUL 1 GRUPA B – LOCUL 1 GRUPA C

10:30 LOCURILE 7-9
LOCUL 3 GRUPA A – LOCUL 3 GRUPA B

10:30 LOCURILE 4-6
LOCUL 2 GRUPA A – LOCUL 2 GRUPA B

10:30 LOCURILE 1-3
LOCUL 1 GRUPA A – LOCUL 1 GRUPA B

11:00 LOCURILE 7-9
LOCUL 3 GRUPA C – LOCUL 3 GRUPA A

11:00 LOCURILE 4-6
LOCUL 2 GRUPA C – LOCUL 2 GRUPA A

11:00 LOCURILE 1-3
LOCUL 1 GRUPA C – LOCUL 1 GRUPA A

 

COPII U12 (2007-2008)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. ACSO VIITORUL PANTELIMON
3. RUGBY CLUJ JUNIOR
4. ACS WARRIORS TIMISOARA
5. CSS BARLAD
6. ARC CRISTIAN
7. CSS UNIREA IASI
8. CS AURORA BAIOCOI
9. RC GRIVITA

Grupa A:
ACS Soimii Bucuresti
ARC Cristian
CSS Unirea Iasi

Grupa B:
ACSOV Pantelimon
CSS Barlad
CS Aurora Baicoi

Grupa C:
Rugby Cluj Junior
Warriors Timisoara
RC Grivita

Programul meciurilor:
TERENUL II
SAMBATA 31 AUGUST 2019
10:00 ARC CRISTIAN – CSS UNIREA IASI
10:00 CSS BARLAD – CS AURORA BAICOI
10:25 ACS WARRIORS TIMISOARA – RC GRIVITA
10:35 ACS SOIMII BUCURESTI – ARC CRISTIAN
10:50 ACSO VIITORUL PANTELIMON – CSS BARLAD
11:00 RUGBY CLUJ JUNIOR – ACS WARRIORS TIMISOARA
11:10 CSS UNIREA IASI – ACS SOIMII BUCURESTI
11:25 CS AURORA BAICOI – ACSO VIITORUL PANTELIMON
11:35 RC GRIVITA – RUGBY CLUJ JUNIOR

Duminica, 1 septembrie
Jocurile finale
10:00 LOCURILE 7-9
LOCUL 3 GRUPA B – LOCUL 3 GRUPA C

10:15 LOCURILE 4-6
LOCUL 2 GRUPA B – LOCUL 2 GRUPA C

10:25 LOCURILE 1-3
LOCUL 1 GRUPA B – LOCUL 1 GRUPA C

10:35 LOCURILE 7-9
LOCUL 3 GRUPA A – LOCUL 3 GRUPA B

10:50 LOCURILE 4-6
LOCUL 2 GRUPA A – LOCUL 2 GRUPA B

11:00 LOCURILE 1-3
LOCUL 1 GRUPA A – LOCUL 1 GRUPA B

11:10 LOCURILE 7-9
LOCUL 3 GRUPA C – LOCUL 3 GRUPA A

11:25 LOCURILE 4-6
LOCUL 2 GRUPA C – LOCUL 2 GRUPA A

11:35 LOCURILE 1-3
LOCUL 1 GRUPA C – LOCUL 1 GRUPA A

FOTO: Bradeanu Photography Facebook

215 total views, 3 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response