Tuesday 17th September 2019,
Federatia Romana de Rugby

ACS Soimii la U8 si U12 si CSS Viitorul Cluj la U10 sunt castigatoarele Campionatului National de Mini-Rugby editia 2019

2 septembrie 2019 MINI-RUGBY

La Bucuresti, pe Stadionul Parcul Copilului, sambata 31 august si duminica 1 septembrie, a avut loc ultima etapa a Campionatului National de Mini-Rugby, ce a pus in joc Trofeul FRR. Castigatoarele la cele trei categorii de varsta, ACS Soimii Bucuresti la U8 si U12 si CSS Viitorul Cluj, si-au adjudecat si titlul national, in urma victoriei de etapa consolidandu-si si pozitia in ierarhia finala. De asemenea, in cadrul competitiei s-au acordat si o serie de premii speciale, astfel:

CEL MAI BUN ANTRENOR
CATEGORIA COPII U8-VASILE CONACHE-CSM SUCEAVA
CATEGORIA COPII U10-ALIN UTIU-CSS VIITORUL CLUJ
CATEGORIA COPII U12 – CODRUT NICORICI – ACS WARRIORS TIMISOARA

CEL MAI TEHNIC JUCATOR
CATEGORIA COPII U8 – IONUT CIRT – ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
CATEGORIA COPII U10 -ANDREI STAETU- CSO OVIDIU
CATEGORIA COPII U12 – MARIAN BOGDAN SCHIOPU – ACSO VIITORUL PANTELIMON

Premierea a fost facuta de catre Alin Petrache, presedintele FRR si jucatorii de echipa nationala Stelian Burcea si Ciprian Caplescu.

De asemenea, sponsorul competitiei, Albalact le-a oferit tuturor copiilor prezenti produse lactate.

COPII “U”8 (2011-2012)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. CSM SUCEAVA
3. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
4. CS VICTORIA CUMPANA
5. ACS WARRIORS TIMISOARA
6. RC GRIVITA
7. ACS SOIMII BUCURESTI II

Grupa A:
ACS Soimii Bucuresti
CS Victoria Cumpana
ACS Warriors Timisoara

Grupa B:
CSM Suceava
ACS Florin Popovici Baia Mare
RC Grivita
ACS Soimii Bucuresti II

Rezultatele meciurilor:
SAMBATA 31 AUGUST 2019
0:00 CSM SUCEAVA – ACS SOIMII BUCURESTI II 25-10
10:15 ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE – RC GRIVITA 45-5
10:30 CS VICTORIA CUMPANA – ACS WARRIORS TIMISOARA 5-25
10:45 ACS SOIMII BUCURESTI II – RC GRIVITA 25-15
11:00 CSM SUCEAVA – ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 30-45
11:15 ACS SOIMII BUCURESTI – CS VICTORIA CUMPANA 50-0
11:30 ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE – ACS SOIMII BUCURESTI II 35-20
11:45 RC GRIVITA – CSM SUCEAVA 15-45
12:00 ACS WARRIORS TIMISOARA – ACS SOIMII BUCURESTI 5-40

Clasament:
Grupa A:
ACS Soimii Bucuresti 6p
ACS Warriors Timisoara 4p
CS Victoria Cumpana 2p

Grupa B:
ACS Florin Popovici Baia Mare 9p
CSM Suceava 7p
ACS Soimii Bucuresti II 5p
RC Grivita 3p

Rezultatele meciurilor de duminica, 1 septembrie:
LOCURILE 7 – 9
ACS SOIMII BUCURESTI II – RC GRIVITA 35-0
CS VICTORIA CUMPANA – ACS SOIMII BUCURESTI II 5-25
RC GRIVITA – CS VICTORIA CUMPANA 20-35

SEMIFINALA 1
ACS SOIMII BUCURESTI – CSM SUCEAVA 30-10

SEMIFINALA 2
ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE – ACS WARRIORS TIMISOARA 40-5

LOCURILE 3 – 4
CSM SUCEAVA – ACS WARRIORS TIMISOARA 20-10

LOCURILE 1 – 2
ACS SOIMII BUCURESTI – ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 30-15

CLASAMENT
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
3. CSM SUCEAVA
4. ACS WARRIORS TIMISOARA
5. ACS SOIMII BUCURESTI II
6. CS VICTORIA CUMPANA
7. RC GRIVITA

CLASAMENT GENERAL
1. ACS SOIMII BUCURESTI Campioana Nationala
2. CSM SUCEAVA
3. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
4. CS VICTORIA CUMPANA
5. ACS WARRIORS TIMISOARA
6. ACS SPERANTA JUCU
7. CS SOIMII CAMPIA TURZII
8. CSS BARLAD
9. RC GRIVITA

 

COPII “U”10 (2009-2010)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. CS VIITORUL CLUJ
2. CSO OVIDIU
3. ACS SOIMII BUCURESTI
4. RC SOIMII TURDA
5. CSR CSM SIBIU
6. CS VICTORIA CUMPANA
7. CSS UNIREA IASI
8. CS SOIMII CAMPIA TURZII
9. RC GRIVITA

Grupa A:
CS Viitorul Cluj
CS Victoria Cumpana
CSS Unirea Iasi

Grupa B:
CSO Ovidiu
CSR CSM Sibiu
CS Soimii Campia Turzii

Grupa C:
ACS Soimii Bucuresti
RC Soimii Turda
RC Grivita

 

Rezultatele meciurilor:
SAMBATA 31 AUGUST 2019
10:00 CS VICTORIA CUMPANA – CSS UNIREA IASI 15-45
10:00 CSR CSM SIBIU – CS SOIMII CAMPIA TURZII 45-0
10:00 RC SOIMII TURDA – RC GRIVITA 40-0
10:30 CS VIITORUL CLUJ – CS VICTORIA CUMPANA 50-0
10:30 CSO OVIDIU – CSR CSM SIBIU 50-0
10:30 ACS SOIMII BUCURESTI – RC SOIMII TURDA 40-10
11:00 CSS UNIREA IASI – CS VIITORUL CLUJ 5-20
11:00 CS SOIMII CAMPIA TURZII – CSO OVIDIU 5-70
11:00 RC GRIVITA – ACS SOIMII BUCURESTI 0-45

Grupa A:
1. CS Viitorul Cluj 6p
2. CSS Unirea Iasi 4p
3. CS Victoria Cumpana 2p

Grupa B:
1. CSO Ovidiu 6p
2. CSR CSM Sibiu 4p
3. CS Soimii Campia Turzii 2p

Grupa C:
1. ACS Soimii Bucuresti 6p
2. RC Soimii Turda 4p
3. RC Grivita 2p

 

Rezultate meciuri duminica, 1 septembrie:
LOCURILE 7-9
CS SOIMII CAMPIA TURZII – RC GRIVITA 25-25
CS VICTORIA CUMPANA – CS SOIMII CAMPIA TURZII 20-0
RC GRIVITA – CS VICTORIA CUMPANA 10-30

LOCURILE 4-6
CSR CSM SIBIU – RC SOIMII TURDA 5-20
CSS UNIREA IASI – CSR CSM SIBIU 40-10
RC SOIMII TURDA – CSS UNIREA IASI 10-20

LOCURILE 1-3
CSO OVIDIU – ACS SOIMII BUCURESTI 25-0
CSS VIITORUL CLUJ – CSO OVIDIU 10-0
ACS SOIMII BUCURESTI – CSS VIITORUL CLUJ 15-35

CLASAMENT
1. CSS VIITORUL CLUJ
2. CSO OVIDIU
3. ACS SOIMII BUCURESTI
4. CSS UNIREA IASI
5. RC SOIMII TURDA
6. CSR CSM SIBIU
7. CS VICTORIA CUMPANA
8. RC GRIVITA
9. CS SOIMII CAMPIA TURZII

CLASAMENT GENERAL
1. CSS VIITORUL CLUJ Campioana Nationala
2. CSO OVIDIU
3. ACS SOIMII BUCURESTI
4. RC SOIMII TURDA
5. CSR CSM SIBIU
6. CS VICTORIA CUMPANA
7. CSS UNIREA IASI
8. CSS SOIMII CAMPIA TURZII
9. CSS BARLAD
10. ARC CRISTIAN
11. CS RUGBY SACELE
12. SC.GIMNAZIALA M. EMINESCU BANESTI-SUCEAVA
13. ACS SPERANTA JUCU
14. RC GRIVITA

 

COPII U12 (2007-2008)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. ACSO VIITORUL PANTELIMON
3. RUGBY CLUJ JUNIOR
4. ACS WARRIORS TIMISOARA
5. CSS BARLAD
6. ARC CRISTIAN
7. CSS UNIREA IASI
8. CS AURORA BAIOCOI
9. RC GRIVITA

Grupa A:
ACS Soimii Bucuresti
ARC Cristian
CSS Unirea Iasi

Grupa B:
ACSOV Pantelimon
CSS Barlad
CS Aurora Baicoi

Grupa C:
Rugby Cluj Junior
Warriors Timisoara
RC Grivita

Rezultatele meciurilor:
SAMBATA 31 AUGUST 2019
10:00 ARC CRISTIAN – CSS UNIREA IASI 10-20
10:00 CSS BARLAD – CS AURORA BAICOI 5-25
10:25 ACS WARRIORS TIMISOARA – RC GRIVITA 60-0
10:35 ACS SOIMII BUCURESTI – ARC CRISTIAN 40-5
10:50 ACSO VIITORUL PANTELIMON – CSS BARLAD 25-5
11:00 RUGBY CLUJ JUNIOR – ACS WARRIORS TIMISOARA 20-5
11:10 CSS UNIREA IASI – ACS SOIMII BUCURESTI 0-35
11:25 CS AURORA BAICOI – ACSO VIITORUL PANTELIMON 0-35
11:35 RC GRIVITA – RUGBY CLUJ JUNIOR 0-55

Grupa A:
1. ACS Soimii Bucuresti 6p
2. CSS Unirea Iasi 4p
3. ARC Cristian 2p

Grupa B:
1. Viitorul Pantelimon 6p
2. CS Aurora Baicoi 4p
3. CSS Barlad 2p

Grupa C:
1. Rugby Cluj Junior 6p
2. Warriors Timisoara 4p
3. RC Grivita 2p

Rezultatele jocurilor de duminica
LOCURILE 7-9
CSS BARLAD – RC GRIVITA 15-10
ARC CRISTIAN – CSS BARLAD 5-5
RC GRIVITA – ARC CRISTIAN 0-75

LOCURILE 4-6
CS AURORA BAICOI – ACS WARRIORS TIMISOARA 5-20
CSS UNIREA IASI – CS AURORA BAICOI 35-5
ACS WARRIORS TIMISOARA – CSS UNIREA IASI 15-0

LOCURILE 1-3
ACSO VIITORUL PANTELIMON – RUGBY CLUJ JUNIOR 25-0
ACS SOIMII BUCURESTI – ACSO VIITORUL PANTELIMON 15-10
RUGBY CLUJ JUNIOR – ACS SOIMII BUCURESTI 0-0

CLASAMENT
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. ACSO VIITORUL PANTELIMON
3. RUGBY CLUJ JUNIOR
4. ACS WARRIORS TIMISOARA
5. CSS UNIREA IASI
6. CS AURORA BAICOI
7. ARC CRISTIAN
8. CSS BARLAD
9. RC GRIVITA

CLASAMENT GENERAL
1. ACS SOIMII BUCURESTI Campioana Nationala
2. ACSO VIITORUL PANTELIMON
3. RUGBY CLUJ JUNIOR
4. ACS WARRIORS TIMISOARA
5. CS RUGBY SACELE
6. CSS BARLAD
7. CSS UNIREA IASI
8. ARC CRISTIAN
9. CSM SUCEAVA
10. CS AURORA BAICOI
11. ACS SPERANTA JUCU
12. RC GRIVITA

240 total views, 10 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

3 Comments

  1. Radu 3 septembrie 2019 at 10:22

    Un bufon acest individ. Cine l-a invitat?

  2. DORIAN GRAY 3 septembrie 2019 at 11:08

    UNDER THE 10 YEARS “STRONG” LEADERSHIP OF MR. ALIN PETRACHE, THIS FORMER FAKE RUGBYMAN, THE ROMANIAN RUGBY IS IN TOTAL COLLAPSE AND PROBABLY WILL DIE SOON!!!
    WAKE UP BOYS!!! WHERE IS YOUR TYPICAL RUGBY DIGNITY???

  3. Dragos 3 septembrie 2019 at 15:01

    Trebuie să fii prost rău, indolent sau orb să nu pricepi că rugbyul în România este efectiv terminat…
    Pentru gașca lui Petrache există un singur scop: să pună mâna pe baza sportivă care se va construi din bani publici în jurul noului stadion.
    Rugbyul e pe planul 14, măi băieți…să vedeți concerte ținute acolo și alte activități recreative pentru șmecherii cu lovele și tot corpul diplomatic!!!
    Săracilor din tribune, e vorba de milioane fraierilor, credeți că Petrache și Morariu vor scăpa din mâini “găina” asta cu ouă de aur?!?!?!
    NICIODATĂ.

Leave A Response