Monday 09th December 2019,
Federatia Romana de Rugby

Stagiu cu trei meciuri de pregatire pentru lotul national de juniori, sportivi nascuti 2002 si 2003

19 septembrie 2019 NATIONALA
In perioda 20-29 septembrie va avea loc un stagiu de pregatire al echipei nationale de juniori, cu sportivi nascuti 2002 si 2003.  Stagiul va avea loc la CSN Snagov si CSN Poiana Brasov, in cadrul acestuia Romania urmand sa dispute trei meciuri de pregatire cu echipa AVS Rugby Team din Africa de Sud.
 
Reunirea lotului are loc vineri, 20 septembrie 2019,  la ora 10:00 la sediul Comitetului Olimpic si Sportiv Roman (Bd. Marasti, nr. 20 A).  Lotul se va deplasa pe 23 septembrie de la Snagov la CSN Poiana Brasov.
 
Primul meci de pregatire va avea loc pe 24 septembrie, ora 14:30, pe stadionul RC Brasov, al doilea meci pe 26 septembrie, ora 14:00, la Bucuresti, pe stadionul Florea Dumitrache si cel de-al treilea, pe 28 septembrie, ora 12:00, pe terenul de la CSN Snagov.
 

Lotul Romaniei pentru acest stagiu:

Pilier: Mihai Valentin Popa (CS Cleopatra), Costel Gramada (CSS 2 Baia Mare), Radian Dima (CNAV Dinamo), Anthony Dinu (CABBG Crabos), Cristian Robert Vintila (CNAV Dinamo), Adrian Jipa (CSS 2 Baia Mare)

Taloneri: Dragos Mihai (CS Metrorex), Sebastian Vasilovici (CSS Gura Humorului),Raz Marian Bodorin (LPS Constanta)

Linia a II-a: George Andrei Dragan (CSS Barlad), Silviu Andrei Musat (CSO Pantelimon), David Sebastian Trausan (CSS 2 Baia Mare), Razvan Stelian Staetu (CS Cleopatra)

Linia a III-a: Sorin Marian Pantilimon (CTD Golescu), Vladut Alin Burduja (CS Cleopatra), Daniel Cosmin Todoran (CSS 2 Baia Mare), Razvan Constantin Pasnicu (CSM Bucuresti), Petru Secara (CS Cleopatra), Robert Simonel Hincu (CSS Barlad), George Catalin Valentin Bobe (CTD Golescu)

Mijlocas la gramada:  Alexandru Ioan Girda (CSS Gura Humorului), Razvan George Secarea (CS Cleopatra)

Mijlocas la deschidere: Alin Conache (CSS Gura Humorului), Alexandru Mihai Muresan (CSS 2 Baia Mare), Ionut Alexandru Sava (LPS Constanta)

Centri: Sorin Dumitru Savut (CS Cleopatra), Dumitru Robert Cioltan (CSS Gura Humorului), Florin Anton (LPS Focsani), Toma Razvan Mirzac (CSS Barlad), Iancu Alexandru Vasile (CSM Bucuresti)

Aripi: Gabi Denis Toderascu (CS Cleopatra), Mathias Delvecchio (Rugby Ottignies Club), Valentin Ursu (CNAV Dinamo), Alexandru Stoianovici (CSM Bucuresti)

Fundas: Ionel Sorin Cristache (CNAV Dinamo), David Rafel Florea Jilaveanu (CSM Bucuresti)

Staff: Cristian Hildan – director tehnic, Nicolae Mocanu – antrenor inaintasi, Florin Ibanescu – antrenor 3/4, James de Lacey -preparator fizic, Dragos Cernat – preparator fizic, Vlad Ilie – doctor, Alin Grigoras – kinetoterapeut, Cosmin Scarlat – kinetoterapeut

395 total views, 6 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response