Friday 08th November 2019,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in weekend? Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare

4 octombrie 2019 INTERN

In weekendul 5-6 octombrie, vor avea loc meciuri in SuperLiga CEC Bank si in Divizia Nationala de Seniori, prima partida avand loc in devansul etapei a VI-a a SuperLigii CEC Bank, vineri, 4 octombrie, cand Timisoara Saracens va intalni pe teren propriu pe Tomitanii Constanta. De asemenea, in acest weekend vor incepe si competitiile de juniori, editia 2019-2020, primele intalniri urmand sa aiba loc la categoriile de varsta U17 si U18.

Superliga CEC Bank
Etapa a VI-a
4 octombrie
Timisoara Saracens – CS Tomitanii Constanta 69-7
Arbitri: Ionescu Alexandru, Ferezan Florin, Cojocnean Calin   nr.4 Iftode Andrei
Comisar de citare: Nicolae Francu

5 octombrie
SCM Gloria Buzau – CSM Stiinta Baia Mare, Stadion Constructorilor, ora 11:00 – in direct pe Rugby Tv.ro
Arbitri:  Iordachescu Vlad, Ionita Victor, Ionita Virgil   nr. 4 Irimia Mihai
Comisar de citare: Constantin Bonea

CS Dinamo Bucuresti – CSA Steaua Bucuresti, Stadion Florea Dumitrache, ora 15:30 in direct pe TVR HD si RugbyTv.ro
Arbitri: Serban Cristian, Petrescu Radu, Garbau Madalin   nr. 4 Preda Dragos TMO Raduta Cristian
Comisar de citare: Mihai Irimia

 

DNS
Etapa a II-a:
5 octombrie
CSM Bucovina Suceava – RC Grivita Bucuresti,  Stadion Unirea, ora 11:00
Arbitri: Nitulescu Alexandru, Dimitriu Romica, Surmei – Balan Gabriela

CSM Galati – RC Barlad, Stadion Municipal, ora 11:00
Arbitri: Fratila Nicolae, Rotaru Cristian Teodor, Flutur Ionut

CS Navodari – CS Stiinta Petrosani, Stadion Flacara, ora 11:00
Arbitri: Vacaru Mihai, Gorodea Emanuel, Bargaoanu Dragos

6 octombrie
CSUAV Arad – RC Gura Humorului, teren Sanicolau, ora 11:00
Arbitri: Diaconescu Robert, Stoica Cristian, Popa David

 

Campionatul National de rugby 7 feminin, senioare si junioare
Iasi, Stadion Tepro, 5 octombrie, ora 10:00
Arbitri: Stefan Razvan, Bonea Florin, Andrei Gheorghe, Bucur Sorinel, Ursu Teodor, Bujoreanu Viorel, Onica Gigi

 

DNJ U 18
Etapa I:

6 octombrie:
CSS Gura Humorului – LPS Focsani, Stadion Tineretului, ora 11:0
Arbitri: Flutur Ionut, Dimitriu Romica, Surmei – Balan Gabriela

CSM Bucuresti – CSS Barlad, Teren Tei, ora 14:00
Arbitri: Iordachescu Vlad, Ionita Virgil, Dumitrescu Ionel

CSS 2 Baia Mare – ACSOV Pantelimon, Teren Phoenix, ora 11:00
Arbitri: Ferezan Florin, Cojocnean Calin, Bagaceanu Cornelius

 

DNJ U 17
Etapa I
6 octombrie
CNAV-Dinamo – CSPSCMSF, Stadion Florea Dumitrache, ora 13:00
Arbitri: Irimia Mihai, Badarau Mihai, Panzaru Marian

LPS Constanta – CTDG, Stadion M. Naca, ora 13:00
Arbitri: Fratila Nicolae, Rotaru Cristian Teodor, Chipercean Valeriu

CSA CSS Steaua – CSM Bucuresti, Stadion Ghencea, ora 11:00
Arbitri: Garbau Madalin, Vasiliu Razvan, Anorocioaei Razvan

ACSOV Pantelimon – CSS Unirea Iasi, teren UM, ora 11:00
Arbitri: Serban Cristian, Ionita Victor, Preda Dragos

FOTO: Dragos Pascaneanu

 

218 total views, 6 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response