Wednesday 13th November 2019,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in weekend? Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare

1 noiembrie 2019 INTERN

In weekendul 2-3 noiembrie se va relua Cupa Romaniei, competitie care programeaza etapa a IV-a. De asemenea, rugbyul feminin autohton isi va desemna echipa campioana la senioare si la juniore, fiind programata ultima etapa a competitiei, etapa ce se va desfasura la Bucuresti pe Stadionul Parcul Copilului. In aceste zile vor avea loc si meciuri la juniori, la toate categoriile de varsta, urmand sa aiba loc la Bucuresti si Festivalul de rugby pentru copii Radu Durbac, categoria mini rugby.

Cupa Romaniei
Etapa a IV-a:
2 noiembrie
Grupa A
Timisoara Saracens – CS Universitatea Cluj, Stadion Dan Paltinisanu, ora 15:00
Arbitri: Diaconescu Robert, Fratila Nicolae, Buzatu Teodor nr. 4 Iftode Andrei

ACS Tomitanii Constanta – CSM Stiinta Baia Mare 19-54
Arbitri: Petrescu Radu, Bujoreanu Viorel, Damaschin Ionut nr. 4 Diaconescu Robert
* s-a disputat pe 30 octombrie

Grupa B
SCM Gloria Buzau- CSA Steaua Bucuresti, teren Constructorilor, ora 11:00
Arbitri: Ionescu Alexandru, Stefan Razvan, Ionita Victor nr. 4 Anorocioaei Razvan

DNS
2 noiembrie
Etapa a V-a:
RC Grivita Bucuresti – CSUAV Arad, teren Parcul Copilului, ora 10:00
Arbitri: Nitulescu Alexandru, Irimia Mihai, Panzaru Marian

RC Gura Humorului – RC Barlad, Stadion Tineretului, ora 11:00
Arbitri: Gorodea Emanuel, Dimitriu Romica, Costache Ciprian

CSM Suceava – CS Stiinta Petrosani, Stadion Unirea, ora 11:00
Arbitri: Ferezan Florin, Cojocnean Calin, Popa David

CSM Galati – CS Navodari, Stadion Municipal, ora 11:00
Arbitri: Iordachescu Vlad, Bucur Sorinel, Ursu Teodor

Rugby 7 juniori, U 19
Campionatul National de Rugby 7 U19, Etapa a III-a
Stadion Constructorul, Constanta
1 noiembrie
Arbitri: Diaconescu Robert, Bonea Florin, Fratila Nicolae, Bujoreanu Viorel, Damaschin Ionut, Chipercean Valeriu

Rugby 7 feminin
Campionatul National de Rugby 7 senioare + junioare
3 noiembrie
Bucuresti, Stadion Parcul Copilului, ora 10:00
Arbitri: Stefan Razvan, Fratila Nicolae, Bujoreanu Viorel, Garbau Madalin

DNJ U 18
Etapa a V-a:
2 noiembrie
ACSOV Pantelimon – CSS Gura Humorului, teren UM, ora 10 :00
Arbitri: Ionita Virgil, Preda Dragos, Badarau Mihai

3 noiembrie
CSS 2 Baia Mare – CSM Bucuresti, teren Phoenix, ora 11:00
Arbitri: Cojocnean Calin, Buzatu Teodor, Andreica Eric

CNAV/CS Dinamo – LPS Focsani, Stadion Florea Dumitrache, ora 14:00
Badarau Mihai, Andrei Gheorghe, Dumitrescu Ionel

DNJ U 17
Etapa a V-a:
3 noiembrie
CSS Gura Humorului – CTDG, Stadion Tineretului, ora 11:00
Arbitri: Flutur Ionut, Coca Mihai, Coca Ionut

CSS Unirea Iasi – CSM Bucuresti, Stadion Tepro/ Tineretului, ora 11:00
Arbitri: Vacaru Mihai, Juncanariu Loredana, Surmei – Balan Gabriela

ACSOV Pantelimon – LPS Constanta, teren UM, ora 12:00
Arbitri: Ionescu Alexandru, Bonea Florin, Irimia Mihai

CSA CSS Steaua – CS Parohial Stefan cel Mare si Sfant
amanat pentru primavara lui 2020

REGIONAL U 16 – Muntenia
Etapa a IV-a:
3 noiembrie
CNAV/ CS Dinamo – CT Dinicu Golescu, Stadion Florea Dumitrache, ora 11:00
Arbitri: Serban Cristian, Andrei Gheorghe, Dumitrescu Ionel

CS Aurora Baicoi – RC Grivita, Stadion Aurora, ora 12:00
Arbitri: Panzaru Marian, Stefanita Sorin, Petrule Daniel

ACSOV Pantelimon – ACS Flamingo, teren UM, ora 14:00
Arbitri: Garbau Madalin, Preda Dragos, Badarau Mihai

REGIONAL U 16 – Moldova
Etapa a IV-a:
3 noiembrie
CSS Barlad – CSS Tecuci, Stadion Municipal, ora 13:00
Arbitri: Dimitriu Romica, Onica Gigi, Bucur Sorinel

REGIONAL U 16 – Transilvania
Etapa a IV-a:
3 noiembrie
CSS 2 Baia Mare – CSU Arad, teren Phoenix, ora 15:00
Arbitri: Andreica Eric, Buzatu Teodor, Bagaceanu Cornelius

REGIONAL U 15 – Muntenia
Etapa a IV-a:
3 noiembrie
ASRC Antonio Jr – ACS Soimii Bucuresti, teren Tei, ora 14:00
Arbitri: Vasiliu Razvan, Ionita Victor, Anorocioaei Razvan

2 noiembrie
SCM Gloria Buzau – CS Victoria Cumpana, stadion Constructorilor, ora 13:00
Arbitri: Anorocioaei Razvan, Stefan Razvan, Nastase Gabriel

REGIONAL U 15 – Moldova
2 noiembrie
CSS Tecuci – LPS Suceava, Stadion Tineretului, ora 12:00
Arbitri: Munteanu Antonel, Pintilie Marius, Hanga Gabriel

3 noiembrie
CSS Barlad – CSS Gura Humorului, Stadion Municipal, ora 16:00
Arbitri: Onica Gigi, Dimitriu Romica, Bucur Sorinel

REGIONAL U 15 – Transilvania
Etapa a IV-a:
1 noiembrie
AS RC Ariesul Cluj – CS Viitorul Cluj, Teren Mihai Viteazu, ora 16:00
Arbitri:Utiu Alin, Andreica Eric, Pruna Tudor

REGIONAL U 14 – A.M.R.B.
3 noiembrie
Festivalul de Rugby pentru copii Radu Durbac
Stadion Ghencea, ora 10:00
Arbitri: Voinea Catalin, Balan Marius, Preda Dragos, Iacovache, Vasiliu Razvan

REGIONAL U 14 – Transilvania
3 noiembrie
Teren Phoenix, ora 12:30
Arbitri: Buzatu Teodor, Cojocnean Calin, Bagaceanu Cornelius

FOTO: Dragos PASCANEANU

132 total views, 3 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response