Wednesday 13th November 2019,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in weekend? Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare

8 noiembrie 2019 INTERN

In weekendul 9-10 noiembrie continua Cupa Romaniei, competitie care programeaza etapa a V-a. De asemenea, rugbyul feminin autohton isi va disputa ultimele trofee puse in joc, Cupa Romaniei la senioare si Cupa AIR la junioare, meciurile urmand sa aiba loc pe stadionul Tepro din Iasi. In aceste zile vor avea loc si meciuri la juniori, la toate categoriile de varsta, urmand sa aiba loc si partide in Campionatele Regionale de MiniRugby.

Cupa Romaniei
Etapa a V-a:
9 noiembrie

Grupa A
CS Universitatea Cluj – ACS Tomitanii Constanta, Stadion Iuliu Hatieganu, ora 11:00
Arbitri: Diaconescu Robert, Garbau Madalin, Bujoreanu Viorel nr. 4 Cojocnean Calin

SCM Timisoara Saracens – CSM Stiinta Baia Mare, Stadion Dan Paltinisanu, ora 11.00
Arbitri: Serban Cristian, Nitulescu Alexandru, Stefan Razvan nr. 4 Ferezan Florin

Grupa B
CS Dinamo Bucuresti – SCM Gloria Buzau, Stadion Olimpia, ora 11:00
Arbitri: Gvirjishvili Tornike, Ionescu Alexandru, Gorodea Emanuel nr. 4 Rotaru Cristian Teodor

DNS
Etapa a VII-a:
9 noiembrie
CSUAV Arad – CSM Galati, Stadion Sanicolau, ora 11:00
Arbitri: Bonea Florin, Ravar Lucian, Rusu Silviu

RC Barlad – RC Grivita Bucuresti, Stadion Municipal, ora 14:00
Arbitri: Vacaru Mihai, Bucur Sorinel, Ursu Teodor

10 noiembrie
CS Stiinta Petrosani – RC Gura Humorului, Stadion Stiinta, ora 11:00
Arbitri: Ionita Victor, Badarau Mihai, Balan Marius

CS Navodari – CSM Bucovina Suceava, Stadion Flacara, ora 11:00*
Arbitri: Ionita Virgil, Bujoreanu Viorel, Damaschin Ionut
* reprogramat pentru 17 noiembrie

Rugby 7 feminin – senioare + junioare
Cupa Romaniei si Cupa AIR
Stadion Tepro- Iasi – 09.11.2019
Arbitri: Iordachescu Vlad, Preda Dragos, Dimitriu Romica, Bargaoanu Dragos, Costache Ciprian

DNJ U 19 rugby XV
Etapa a II-a:
10 noiembrie
CTDG – CS Cleopatra, Stadion Ghencea, ora 13:00
Arbitri: Garbau Madalin, Fratila Nicolae, Rotaru Cristian Teodor

DNJ U 18
Etapa a VI-a:
8 noiembrie
CSS Barlad – CSS Gura Humorului, Stadion Municipal, ora 14:00
Arbitri: Gorodea Emanuel, Bucur Sorinel, Ursu Teodor

10 noiembrie
CSS 2 Baia Mare – LPS Focsani, Stadion Phoenix, ora 11:00
Arbitri: Andreica Eric, Buzatu Teodor, Bagaceanu Cornelius

ACSOV Pantelimon – CNAV/CS Dinamo, Stadion UM, ora 11:00
Arbitri: Preda Dragos, Ravar Lucian, Andrei Gheorghe

DNJ U 17
10 noiembrie
CNAV/CS Dinamo – CSS Gura Humorului, Stadion Florea Dumitrache, ora 11:00
Arbitri: Stefan Razvan, Bonea Florin, Anorocioaei Razvan

CSA/CSS Steaua – ACSOV Pantelimon, Stadion Ghencea, ora 11:00
Arbitri: Ionescu Alexandru, Rotaru Cristian Teodor, Dumitrescu Ionel

CTDG – CSS Unirea Iasi, Stadion Ghencea, ora 12:00
Arbitri: Nitulescu Alexandru, Panzaru Marian, Dumitrescu Ionel

REGIONAL U 16 – Muntenia
Etapa a V-a:
10 noiembrie
ACS Flamingo – CNAV/ CS Dinamo, teren Parc Bragadiru, ora 11:00
Arbitri: Fratila Nicolae, Iordachescu Vlad, Kiss Andrei

RC Grivita – ACSOV Pantelimon, Stadion Parcul Copilului, ora 11:00
Arbitri: Irimia Mihai, Voinea Catalin, Rotaru Cristian

CT Dinicu Golescu – CS Aurora Baicoi, Stadion Ghencea, ora 14:00
Arbitri: Kiss Andrei, Panzaru Marian, Dumitrescu Ionel

REGIONAL U 16 – Moldova
Etapa a IV-a:
10 noiembrie
CSS Tecuci – CSS Unirea Iasi, Stadion Municipal, ora 14:00
Arbitri: Ursu Teodor, Bucur Sorinel, Zugravu Vlad

REGIONAL U 16 – Transilvania
9 noiembrie
Etapa a IV-a:
CSU Arad – CSS Soimii Sibiu, Stadion Sanicolau, ora 14:00
Arbitri: Ravar Lucian, Popa David, Erdei Sebastian

REGIONAL U 15 – Muntenia
10 noiembrie
CSV Cumpana – ACS Soimii Bucuresti, Stadion M. Naca, ora 14:00
Arbitri: Bujoreanu Viorel, Chipercean Valeriu, Damaschin Ionut

SCM Gloria Buzau – RC Antonio jr. s-a amanat pentru 13.03.2020

REGIONAL U 15 – Moldova
9 noiembrie
LPS Suceava – CSS Tecuci, Stadion Unirea, ora 13:00
Arbitri: Bursuc Ovidiu, Flutur Ionut, Coca Ionut

REGIONAL U 15 – Transilvania
10 noiembrie
CS Viitorul Cluj – CSR – RC – CSU Sacele Brasov, Stadion Iuliu Hatieganu, ora 13:00
Arbitri: Utiu Alin, Cojocnean Calin, Pruna Tudor

REGIONAL U 8, 10, 12 – A.M.R.B.
9 noiembrie
Stadionul Olimpia, Festivalul de rugby pentru copii „Octavian Dimofte”, ora 13:00
Arbitri: Voinea Catalin, Andrei Gheorghe, Rotaru Cristian Teodor, Iacovache Bogdan

REGIONAL U 8, 10, 12 – Transilvania
9 noiembrie, ora 12:30
Campia Turzii
Arbitri: Bagaceanu Cornelius, Andreica Eric, Pruna Teodor

FOTO: Dragos Pascaneanu

105 total views, 6 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response