Saturday 14th December 2019,
Federatia Romana de Rugby

La Campia Turzii a avut loc Festivalul de mini-rugby ” Giurgiu-Bortiș-Kovacs”

13 noiembrie 2019 MINI-RUGBY

La Campia Turzii a avut loc o noua etapa din Campionatul Regional de mini-rugby Transilvania, Festivalul de mini-rugby „Giurgiu-Bortis-Kovacs”. In cadrul acestei etape s-au desfasurat meciuri la categoriile de varsta U8, U10 si U12.

La final s-au decernat cupe, diplome si dulciuri din partea organizatorilor, respectiv Clubul Sportiv Soimii Campia Turzii in parteneriat cu Departamentul Dezvoltare Transilvania din cadrul FRR. Urmatorul festival va avea loc in data de 23 noiembrie 2019 la Sibiu la categoriile U8,10 si U12, respectiv 16 noiembrie 2019 la Timisoara pentru categoria de varsta U14.

U8
Echipe participante:
Clubul Sportiv Florin Popovici Baia Mare
Warriors Timisoara 1
C.S S.C.M Timisoara Saracens
C.S.M Sibiu; Speranta Jucu
CSS Viitorul Cluj
ACS Rugby Cluj Junior
Warriors Timisoara 2

Rezultatele meciurilor:
1. CSFP Baia Mare – Timisoara Saracens 35-20
2.Warriors Timisoara 2- C.S.S Viitorul Cluj: 30-20
3. Timisoara Saracens – 2: C.S.S Viitorul Cluj 45-5
4. C.S.F.P Baia Mare – Warriors Timisoara2 40-25
5. Warriors Timisoara 2- Timisoara Saracens: 10-50
6.C.S.S Viitorul Cluj- C.S.F.P Baia Mare 20-25
7. C.S.M Sibiu- A.C.S Rugby Cluj Junior: 35-10
8.Warriors Timisoara 1- Speranta Jucu: 55-5
9.A.C.S Rugby Cluj Junior – Speranta Jucu 10-25
10.C.S.M Sibiu – Warriors Timisoara1 10-30
11.Warriors Timisoara 1- A.C.S Rugby Cluj Junior 70-5
12.Speranta Jucu- C.S.M Sibiu 10-15

 

U10
Echipe participante:
C.S.M Baia Mare
Clubul Sportiv Florin Popovici Baia Mare
Vultur Negru Oradea
A.C.S S.C.M Timisoara Saracens
C.S.M Sibiu
Speranta Jucu
Viitorul Cluj
R.C Soimii Turda
C.S Soimii Campia Turzii

Rezultatele meciurilor:
1. R.C Soimii Turda – Vulturul Negru 0-30
2. C.S.S Viitorul Cluj – Speranta Jucu 10-0
3. Vulturul Negru. – C.S.S Viitorul Cluj 20-5
4. C.S.F.P Baia Mare – R.C Soimii Turda 40-5
5. C.S.S Viitorul Cluj – C.S.F.P Baia Mare 20-20
6. Speranta Jucu – Vulturul Negru 15-45
7. C.S.F.P Baia Mare -Speranta Jucu 30-0
8. R.C Soimii Turda- C.S.S Viitorul Cluj 20-5
9. Speranta Jucu- R.C Soimii Turda 0-10
10.Vulturul Negru- C.S.F.P Baia Mare 10-15
11. C.S.M Sibiu-C.S.M Baia Mare 10-10
12. C.S.Soimii Campia Turzii -Timisoara Saracens 5-5
13. C.S.M Baia Mare- Timisoara Saracens 10-0
14. C.S.M Sibiu -C.S Soimii Campia Turzii 15-10
15. C.S Soimii Campia Turzii – C.S.M Baia Mare 0-30
16. C.S.M Sibiu – Timisoara Saracens 30-15

U12
Echipe participante:
CSS Viitorul Cluj
CSM Baia Mare
Vulturul Negru Oradea
CS SCM Timisoara Saracens
Speranta Jucu
Warriors Timisoara
ACS Rugby Cluj Junior/ R.C Soimii Turda;

Rezultate:
1. ACS Rugby Cluj Junior / R.C Soimii Turda – Vulturul Negru 5-0 (neprezentare)
2. Warriors Timisoara – Speranta Jucu 50-5
3. Vulturul Negru – Speranta Jucu 0-5 (neprezentare)
4. ACS Rugby Cluj Junior / R.C Soimii Turda- Warriors Timisoara 0-25
5. Warriors Timisoara – Vulturul Negru: 5-0 (neprezentare)
6. Speranta Jucu – Rugby Cluj Junior 0-15
7. C.S.S Viitorul Cluj –C.S.F.P Baia Mare 20-0
8. C.S.M Baia Mare-Timisoara Saracens 20-5
9. C.S.F.P Baia Mare- Timisoara Saracens 20-0
10. C.S.S Viitorul-C.S.M Baia Mare Cluj 30-5
11. C.S.M Baia Mare- C.S.F.P Baia Mare 0-25
12. Timisoara Saracens- C.S.S Viitorul 0-40

103 total views, 3 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response