In weekendul 16-17 noiembrie vor avea loc meciuri in competitiile de juniori, etapa a VI-a a Cupei Romaniei, ultima, fiind amanata pentru saptamana viitoare. De asemenea se va disputa si restanta din etapa a VII-a a Diviziei Nationale de Seniori, in care campioana en-titre a competitiei, CS Navodari va intalni pe CSM Suceava.
Etapa a VII-a
Meci restanta
17 noiembrie
CS Navodari – CSM Suceava, Stadion Flacara, ora 11:00
Arbitri: Virgil Ionita, Viorel Bujoreanu, Ionut Damaschin
DNJ U19, rugby XV
Etapa a III-a
CS Cleopatra Mamaia – LPS Focsani, Stadionul Constructorul, ora 14:00
Arbitri: Viorel Bujoreanu, Valeriu Chipecean, Ionut Damaschin
DNJ U18
Etapa a VII-a:
17 noiembrie
CSM Bucuresti – ACSOV Pantelimon, teren Tei, ora 10:00
Arbitri: Madalin Garbau, Andrei Kiss, Razvan Anorocioaie
LPS Focsani – CSS Barlad, Stadion Tineretului, ora 11:00
Arbitri: Teodor Cristian Rotaru, Sorinel Bucur, Teo Ursu
CNAV/Dinamo – CSS 2 Baia Mare, Stadion Florea Dumitrache, ora 11:00
Arbitri: Razvan Vasiliu, Victor Ionita, Cristian Rotaru
DNJ U17
Etapa a VI-a:
17 noiembrie:
CSS Unirea Iasi – CNAV/ Dinamo, Stadion Tineretului, ora 11:00
Arbitri: Emanuel Gorodea, Loredana Juncanariu, Gabriela Surmei -Balan
CSM Bucuresti – CT Dinicu Golescu, teren Tei, ora 12:30
Arbitri: Alexandru Ionescu, Andrei Kiss, Razvan Anorocioaie
CSS Gura Humorului – LPS Constanta a fost reprogramat pentru 15.03. 2020
Regional U16
Moldova
Etapa a VI-a, 17 noiembrie:
CSS Unirea Iasi – CSS Barlad, Stadion Tepro/Tineretului, ora 13:00
Arbitri: Loredana Juncanariu, Emanuel Gorodea, Gabriela Surmei – Balan
Transilvania
CSS Soimii Sibiu – CSS 2 Baia Mare, Stadion Bebe Boboc, ora 10:00
Arbitri: Calin Cojocnean, Alin Utiu, Tudor Pruna
Muntenia
ACS Flamingo – RC Grivita, teren P.Bragadiru, ora 12:00
Arbitri: Stefan Razvan, Cristian Serban, Mihai Badarau
Regional U15
Etapa a V-a, 17 noiembrie:
Moldova
CSS Tecuci – CSS Barlad, stadion Tineretului, ora 13:00
Arbitri: Antonel Munteanu, Marius Pintilie, Gabriel Hanga,
LPS Suceava – CSS Gura Humorului, stadion Unirea, ora 13:00
Arbitri: Dragos Bargaoanu, Ovidiu Bursuc, Gigi Onica
Muntenia
ACS Soimii – SCM Buzau, Stadion Parcul Copilului, ora 15:00*
Arbitri: Andrei Gheorghe, Marian Panzaru, Bogdan Iacovache
* meciul se va disputa pe 16 noiembrie
ACS Antonio Jr. – CSV Cumpana, teren Tei, ora 15:00
Arbitri: Marius Balan, Cristian Rotaru, Razvan Anorocioaie
Transilvania
CSR RC CSU Sacele – CS Viitorul Cluj, stadion Precizia, ora 14:00
Arbitri: Florin Bonea, Lucian Ravar, Catalin Voinea,
Festivalul de rugby pentru copii Metrorex, AMRB
16 noiembrie, Stadion Metrorex
Arbitri: Bogdan Iacovache, Razvan Anorocioaie, Marius Balan