Thursday 26th November 2020,
Federatia Romana de Rugby

Ultimul stagiu de pregatire pentru Romania U18 in acest an

14 decembrie 2019 U18

Romania U18 se afla in aceste zile intr-un nou stagiu de pregatire, ultimul din acest an. Stagiul are loc la CSN Snagov si se va incheia pe 18 decembrie. Pentru acest cantonament au fost convocati 33 de jucatori, 19 inaintasi si 14 jucatori de treisferturi.

In cadrul acestui stagiu, Romania U18 va sustine un meci de pregatire luni, 16 decembrie, ora 19:00, Romania U18 va sustine un meci de meci cu RC Grivita pe terenul sintetic din cadrul Complexului Sportiv Sydney 2000 de la Izvorani.

Lotul Romaniei pentru acest stagiu:
Pilieri: Mihai Valentin Popa (CS Cleopatra), Radian Dima (CNAV Dinamo), Andrei Comanescu (CS Barlad) , Irinel Sebastian Legean (CS Gura Humorului) , Adrian Jipa (CSS 2 Baia Mare) ,Alexandru Parvu (CSM Bucuresti), Edward Avram (Boyne RFC)

Taloneri: Dragos Mihai (CS Metrorex), Sebastian Vasilovici (CSS Gura Humorului)

Linia a II-a: Alexandru Tucaliuc (CSS Gura Humorului), David Sebastian Trausan (CSS 2 Baia Mare), Vladut Alin Burduja (CS Cleopatra), Ilie Catuna (CSS Gura Humorului), Cosmin Todoran (CSS2 CNE Baia Mare)

Linia a III-a: Tom Bitiu (Leinster RFC), Razvan Constantin Pasnicu (CSM Bucuresti), Robert Simonel Hincu (CSS Barlad), Joseph Nkwadochi Agbo (Galwegians RFC), Eduard Nicolae Cioroaba (CNAV Dinamo)

Mijlocas la gramada: Alexandru Ioan Girda (CSS Gura Humorului), Razvan George Secarea (CS Cleopatra)

Mijlocas la deschidere: Alin Conache (CSS Gura Humorului), Alexandru Mihai Muresan (CSS 2 Baia Mare)

Centri: Sorin Dumitru Savut (CS Cleopatra), Dumitru Robert Cioltan (CSS Gura Humorului), Toma Razvan Mirzac (CSS Barlad), Michael Stefan Bors (Boyne RFC), Iancu Alexandru Vasile (CSM Bucuresti)

Aripi: Florin Anton (LPS Focsani), Gabi Denis Toderascu (CS Cleopatra), Alexandru Frasineanu (CSO Pantelimon)

Fundas: David Rafel Florea Jilaveanu (CSM Bucuresti), Alexandru Bandol (CSS Gura Humorului)

Staff: Cristian Hildan – director tehnic, Florin Ibanescu – antrenor 3/4, Stelian Burcea – antrenor inaintare, Dragos Cernat – preparator fizic, Ilie Vlad – medic, Cosmin Scarlat – kinetoterapeut, Rares Manolache – manager

856 total views, 3 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response