Tuesday 26th May 2020,
Federatia Romana de Rugby

Primul stagiu de pregatire pentru Romania U18 in acest an

12 ianuarie 2020 U18

Romania U18 se reuneste in primul stagiu de pregatire din acest an. Stagiul are loc la CSN Snagov si se va desfasura in perioada 13-19 ianuarie. Pentru acest cantonament au fost convocati 34 de jucatori, 20 inaintasi si 14 jucatori de treisferturi.

Reunirea lotului are loc pe 13 ianuarie, ora 11:00, la sediul Federatiei Romane de Rugby (cladirea COSR). Acest stagiu are ca scop testarea sportivilor inaintea stagiului de pregatire fizica ce va avea loc in luna februarie.

Lotul Romaniei pentru acest stagiu:
Pilieri: Mihai Valentin Popa (CS Cleopatra), Radian Dima (CNAV Dinamo), Andrei Comanescu (CSS Barlad) , Irinel Sebastian Legean (CSS Gura Humorului) , Adrian Jipa (CSS 2 Baia Mare) ,Alexandru Parvu (CSM Bucuresti), Marian Bodorin (LPS Constanta)

Taloneri: Dragos Mihai (CSM Bucuresti), Sebastian Vasilovici (CSS Gura Humorului)

Linia a II-a: Alexandru Tucaliuc (CSS Gura Humorului), David Sebastian Trausan (CSS 2 Baia Mare), Vladut Alin Burduja (CS Cleopatra), Ilie Catuna (CSS Gura Humorului), Cosmin Todoran (CSS2 CNE Baia Mare)

Linia a III-a: Teodor Besleaga (CSS Unirea Iasi), Razvan Constantin Pasnicu (CSM Bucuresti), Robert Simonel Hincu (CSS Barlad), Razvan Staetu (CS Cleopatra), George Bobe (CT Dinicu Golescu), Eduard Nicolae Cioroaba (CNAV Dinamo)

Mijlocas la gramada: Alexandru Ioan Girda (CSS Gura Humorului), Razvan George Secarea (CS Cleopatra), Alin Conache (CSS Gura Humorului),

Mijlocas la deschidere: Marian Muntianu (LPS Constanta), Alexandru Mihai Muresan (CSS 2 Baia Mare)

Centri: Dumitru Robert Cioltan (CSS Gura Humorului), Toma Razvan Mirzac (CSS Barlad), Petre Urs (Beenchencliff), Iancu Alexandru Vasile (CSM Bucuresti), Mihai Graure (CSO Pantelimon)

Aripi: Florin Anton (LPS Focsani), Gabi Denis Toderascu (CS Cleopatra), Alexandru Frasineanu (CSO Pantelimon)

Fundas: David Rafel Florea Jilaveanu (CSM Bucuresti)

Staff: Cristian Hildan – director tehnic, Florin Ibanescu – antrenor 3/4, Stelian Burcea – antrenor inaintare, Dragos Cernat – preparator fizic, Ilie Vlad – medic, Cosmin Scarlat – kinetoterapeut, Rares Manolache – manager

399 total views, 3 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response